Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Plotki/przecieki Urzadzenia

Taki będzie następca iPhone SE! Skądś znamy to wzornictwo?

Kilka lat temu, iPhone SE w kwestii wzornictwa czerpał garściami z dorobku modelu 5S. Dziś natomiast, w przeddzień premiery jego następcy, możemy być niemal pewni tego, że „tani” smartfon od Apple będzie odświeżoną wersją innego, hitowego urządzenia od tego koncernu – mowa o iPhone 8. W sieci pojawiły się pierwsze, konkretne rendery. Rzućmy na nie okiem!

Jak widać, plecki urządzenia niczym nas nie zaskoczą. Dostrzegamy na nich pojedynczy obiektyw aparatu (co nie oznacza, że będzie to słaba jednostka) oraz układ znany ze starszych urządzeń od koncernu z Cupertino. Front urządzenia natomiast jest pozbawiony notcha, a kłuć w oczy mogą dość spore „lotniska” u góry i dołu panelu. Ciekawostką jest wielki powrót czytnika linii papilarnych umieszczonego poniżej ekranu iPhone SE 2 (lub też – iPhone 9 – bo tak może się nazywać nowość). Na tą chwilę wiadomo też, że wyświetlacz urządzenia charakteryzowała będzie przekątna 4,7″ i pracować będzie ono pod kontrolą procesora A13 Bionic. Przyglądam się właśnie renderom i muszę przyznać, że mimo wszystko smartfon mi się podoba. Jakoś nie mogę się bowiem przyzwyczaić do wzornictwa zapoczątkowanego przez iPhone X. Ale może po prostu jestem staroświecki.

Najprawdopodobniej iPhone SE 2 będzie kosztował około 2500 złotych. Czy to dobra cena za takie urządzenie? Pokażą to pierwsze testy. Zainteresowanych na pewno nie zabraknie. Oby nowość nas nie zawiodła. W końcu iPhone SE pierwszej generacji zasłużył na godnego następcę.

Źródło: igeeksblog