windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Znamy nowy wygląd Facebooka w przeglądarce!

Facebook wprowadził ponad rok temu nowy interfejs do Messengera. Nieco dłużej musieliśmy czekać na przeprojektowanie aplikacji klienckiej serwisu. Czas więc wielki na to, by do nowych standardów została dostosowana wersja przeglądarkowa popularnego „Fejsa”. Do sieci przedostął się właśnie zrzut ekranu ukazujący nam ją w pełnej krasie i powiem wprost – jest dobrze!

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, widok Facebooka zyskuje na przejrzystości. W końcu będzie spójny z aplikacjami mobilnymi, co zdecydowanie ułatwi nawigowanie po jego zasobach – szczególnie mniej wprawionym użytkownikom. Oczywiście elementem dominującym w odświeżonym interfejsie Facebooka będzie wszędobylska biel, która zastąpi opatrzony od lat niebieski kolor. Warto odnotować, że odmieniony zostanie panel powiadomień – z małego okienka zostanie przekształcona w pełnoprawną listę, która wyświetlana będzie po prawej stronie ekranu.

Zmieni się także widok naszego profilu. Moim zdaniem będzie on teraz bardziej estetyczny i nieco skromniejszy. Zdjęcie profilowe powędruje na środek zdjęcia w tle, a pod nim zostanie umieszczony nasz wyróżniony cytat. Przeprojektowaniu ulegnie także układ odnośników do kategorii na naszym profilu (znajomi, zdjęcia itp.). Zmiany nie są radykalne, jednak w wyraźny sposób odświeżają postrzeganie interfejsu Facebooka.

Niestety w moim przypadku zmiany nie są jeszcze widoczne. Podejrzewam jednak, że każdy z nas ujrzy je lada dzień, gdyż Facebook znany jest z tego, że wszelkie zmiany wprowadza stopniowo, falami, u różnych użytkowników i nie raz trzeba na nie trochę poczekać. A czy nowy interfejs jest już widoczny u Was?

Źródło: vosveteit.sk