windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Rewelacyjna funkcja zmierza do Asystenta Google! Czy przyda się nam na co dzień?

Asystent Google jest z nami od niemal roku. Przez ten okres, koncern z Mountain View intensywnie go rozwijał – także na naszym rynku. Narzędzie jest więc coraz bardziej przydatne w codziennych zastosowaniach. Już wkróce natomiast, może doczekać się fenomentalnej funkcji, która umożliwi naszemu wirtualnemu asystentowi odczytywanue fragmentów tekstu – jak np. treści stron internetowych.

Dzięki nowości możliwe będzie m.in. odsłuchiwanie wiadomości z naszych ulubionych serwisów internetowych niczym prawdziwych audiobooków. Funkcja ma być wywoływana głosowo za pośrednictwem komendy: „Hej Google, przeczytaj to!”. Co ciekawe, same treści odczytywane mają być nie w sposób mechaniczy, a bardziej płynnym, naturalnym głosem. Zapewnienia zapewnieniami, ale jestem ciekaw jak ów głos będzie brzmiał po polsku w rzeczywistości. Funkcja odczytywania treści z ekranu smartfona (bądź tabletu) ma być dostępna w aż 42 językach. Możliwe będzie też regulowanie szybkości z jaką dany fragment tekstu ma być odczytywany. Aby korzystać z nowej funkcji, konieczne będzie oczywiście posiadanie smartfona z systemem Android 5.0 Lolipop lub wyższym.

Mam nadzieję, że opisywana nowość w miarę sprawnie zostanie udostępniona w naszym kraju. Jestem typem użytkownika często przeglądającym rozmaite newsy i w dodatku lubię przesiadywać z słuchawkami na uszach, więc bardzo chętnie sprawdzę jak nowa funkcja Asystenta sprawdza się na co dzień. A Wy?

Źródło: YouTube