windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki Dell iOS Urzadzenia Windows 10

Dell zapowiada świetną funkcję w swoich laptopach. Ucieszy fanów Apple?

Koncern Dell oferuje nam naprawdę świetnie wykonane laptopy, które spełnią wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Wkrótce jednak mogą być one jeszcze lepsze. Zapowiedziano bowiem właśnie, że amerykański gigant chce postawić na ścisłą integrację z urządzeniami mobilnymi od Apple. Jaki znaleziono na to sposób?

Komputery pracujące pod kontrolą Windowsa 10 bardzo ściśle współpracują ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida. Wszystko dzięki aplikacji Twój telefon. Co jednak jeśli korzystamy z iPhone’a? Dell chce ułatwić taką współpracę za pomocą własnego, dedykowanego oprogramowania. Ma ono pozwolić posiadaczom iPhone’ów na wyświetlanie widoku ekranów ich telefonów na pulpicie komputera. Ponadto możliwe będzie uzyskanie m.in. dynamicznego podglądu zdjęć i filmów. Szykuje się wiec ciekawa alternatywa dla wspomnianej wcześniej apki Twój telefon. Producent chce oficjalnie wpuścić narzędzie na rynek w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Ma być ono kompatybilne z najpopularniejszymi laptopami z rodzin XPS, Inspiron, Vostro oraz Alienware. Oczywiście konieczne będzie także zainstalowanie odpowiedniej aplikacji także na pokładzie iPhone’a.

Jestem ciekaw, czy rozwiązanie od firmy Dell będzie sprawdzało się równie dobrze, co produkt Microsoftu. Koncern z Redmond wysoko postawił poprzeczkę w kwestii współpracy na linii komputer-smartfon. Wszystkiego dowiemy się w momencie oficjalnej premiery tego przydatnego narzędzia.

Źródło: Bloomberg