windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Urzadzenia Xiaomi

Duża zmiana w smartfonach Xiaomi. Mogą stracić ważną funkcję!

Producenci smartfonów często serwują nam w komplecie z nakładkami systemowymi pakiet aplikacji służący do wykonywania podstawowych czynności takich, jak przeglądanie Internetu, pisanie wiadomości czy nawiązywanie połączeń. Xiaomi do tej pory wraz z MIUI instalowało na pokładzie swoich urządzeń apki dedykowane tym dwóm ostatnim zajęciom. W najbliższej przyszłości ulegnie to jednak zmianie.

Koncern z Chin wraz z kolejnymi osłonami MIUI zamierza bowiem postawić na aplikacje od koncernu z Mountain View. Google Wiadomości i Google Telefon będą instalowane na pokładzie smartfonów dystrybuowanych na terenie Unii Europejskiej. Owo rozwiazanie ma jeden ogromny minus – użytkownicy smartfonów Xiaomi stracą możliwość nagrywania prowadzonych przez nich rozmów. Google bowiem bardzo utrudnia ów proceder także od momentu premiery Androida 9 Pie. Osobiście nie odczułbym owej zmiany, gdyż chyba jeszcze nigdy nie nagrywałem za pośrednictwem smartfona rozmowy telefonicznej. Z doświadczenia wiem jednak, że istnieje spore grono osób, dla których jest to bardzo istotny „ficzer”.

Z tego, co w tej chwili wiadomo, zmiany nie znajdą zastosowania w smartfonach Xiaomi przeznaczonych na rynki azjatyckie. Jaki jest powód zastąpienia apek chińskiego producenta tymi od Google? Jeszcze nie wiadomo. Pozostaje czekać na oficjalne stanowisko Xiaomi w tej sprawie.

Źródło: Reddit