windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki

Żegnaj notchu! Jest nowy sposób na zastąpnienie niesławnego wcięcia w ekranie!

Ostatnimi czasy producenci smartfonów prześcigają się w wymyślaniu sposobu na pozbycie się nieestetycznego notcha z przedniego panelu smartofnów. Mieliśmy już więc powrót sliderów, wysuwane aparaty (u górym a nawet z buku urządzenia) oraz „oczka” w ekranie. Najnowszy pomysł jest jednak zupełnie odmienny.

Od kilku dni określa się go w sieci jako „mozaikę”. Jak widać na załączonym zdjęciu, według nowego konceptu, aparat zostanie umieszczony pod ekranem urządzenia. Do tej pory jednak, stosowanie takiego rozwiązania wiązało się ze spadkiem jakości wykonywanych selfie oraz rozmów wideo. Być może jednak, pod dość enigmatycznym pojęciem wspomnianej wczeniej „mozaiki” ukryto nową technologię, która pomoże w niwelowaniu strat w przypadku zdjęć i materiałów wideo wykonywanych przez nowe moduły. Na zdjęciu widzimy bowiem, że ekran nieco różni się wizualnie w miejscu umieszczenia aparatu. Być może w tym miejscu wyświetlacz będzie oferował specjalną powierzchnię zaprojektowaną w taki sposób, by możliwe było wyciśnięcie z aparatu maksimum możliwości.

Wszystkiego zapewne dowiemy się w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Być może pierwsze prototypy zostaną zaprezentowane w trakcie nadchodzących wielkimi krokami targów CES, które startują na dniach? Na pewno z zaciekawieniem będę śledził dla Was kolejne wieści w tej kwestii!

Źródło: Twitter