windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

One UI z nowością znaną z produktów Apple!

One UI to świetna nakładka od Samsunga, która zadebiutowała wraz z Androidem 9 Pie na pokładzie urządzeń od producenta z Korei. Co prawda niektórzy użytkownicy tęskną za starym, dobrym Samsung Experience, ale ogólne wrażenia z użytkowania One UI są bardzo pozytywne. Już wkrótce nakładka ma nam zaoferować nowość bardzo cenioną przez fanów iOS.

Mowa o funkcji wyświetlania informacji o kondycji baterii w ustawieniach. Została ona odnaleziona w kodzie aktualizacji wdrażanej na pokładzie Galaxy Note 10. Najprawdopodobniej trafi na pokład urządzeń Galaxy S20 wraz z One UI w wersji 2.1. Inne nowości, które udało się wypatrzyć w kodzie nakładki to:

  • Directors View – czyli możliwość przełączania się pomiędzy aparatami w trakcie nagrywania materiałów wideo,
  • Single Take Photo – czyli funkcja AI, dzięki której automatyczne wykonywanie zdjęcia nastąpi wtedy, kiedy Sztuczna Inteligencja wykryje idealny według niej moment,
  • Pro Video – czyli najzwyczajniej w świecie powrót trybu profesjonalnego w kwestii kręcenia materiałów wideo.

Jak więc widać, nadchodzące nowości zapowiadają się naprawdę ciekawie. Nie wiadomo jeszcze, czy Samsung udostępni je także starszym flagowcom. Historia pokazuje, że koncern z Korei chętnie wzbogacał także starsze topowe smartfony o funkcje w pierwszej kolejności rezerwowane dla ich następców.

A nowe funkcje zostaną nam przedstawione za miesiąc z hakiem, w trakcie tegorocznej konferencji Galaxy Unpacked. Osobiście mam nadzieję, że koncern z Korei pokusi się jeszcze o jakieś ciekawe nowości, którymi będzie chciał zaskoczyć fanów marki Galaxy. Oczywiście wszystkie przedstawię Wam we wpisie podsumowującym konferencję.

Źródło: xda-developers