windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Lumia Microsoft Programy Windows 10 Mobile Windows Phone

To koniec pięknej przygody! Mobilny Windows żegna się z ważną aplikacją!

Czy są na sali użytkownicy smartfonów z Windowsem na pokładzie? Zapewne znajdzie się ich jeszcze garstka, choć rynek jest już absolutnie zdominowany przez Androida oraz iOS. Mamy dla Was złą wiadomość. Ze Sklepu Microsoft znika właśnie bardzo ważna aplikacja, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Mowa oczywiście o WhatsApp!

Popularny komunikator zakończył wsparcie dla mobilnych systemów Microsoftu z dniem 1 stycznia bieżącego roku. Oznacza to, że dostępny będzie od tej chwili jedynie na następujących platformach:

  • Android 4.0.3 i nowsze
  • iOS 9 i nowsze
  • KaiOS 2.5.1 i nowsze

To smutne wieści pokazujące nam ponownie, jak nic nie znaczącym systemem jest już mobilny Windows. WhatsApp to jeden z najważniejszych komunikatorów dostępnych na urządzenia mobilne i możemy się spodziewać, że w ślady jego twórców pójdzie wkrótce wielu programistów odpowiedzialnych za ważne i lubiane apki dedykowane mobilnemu Windowsowi.

Brak tak ważnego komunikatora będzie dla osób nadal korzystających z mobilnych „okienek” bardzo odczuwalny. Trudno się jednak dziwić jego twórcom – bezsensem byłoby dalsze wpompowywanie środków w podtrzymywanie wersji aplikacji dedykowanej systemowi z którego korzysta już szczątkowa ilość użytkowników.

Źródło: informacja prasowa