windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Nadchodzi kolejny rozłam w Huawei? Nowa marka w drodze!

Ostatnimi czasy modne stało się wydzielanie nowych marek z dotychczasowych ofert producentów. Właśnie w ten sposób powstały twory takie, jak Redmi czy Pocophone od Xiaomi. Huawei natomiast jakiś czas temu wydzielił linię smartfonów Honor jako osobną markę. Ten sam producent już wkrótce może tak postąpić z kolejnymi produktami.

Chodzi oczywiście o coraz popularniejsze smartfony Nova, które zdążyły już trafić do sprzedaży w naszym kraju. Podobno koncern z Chin ma zamiar firmować tą marką nie tylko smartfony, ale i wereables oraz słuchawki. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Huawei złożył w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego „Huawei NovaBuds”. Z jednej strony to dobra wiadomość – fani Huawei dzięki takiemu posunięciu mogą już wkróce doczekać się naprawdę ciekawych premier. Z drugiej strony natomiast – na rynku zaczyna się nam robić coraz większy bałagan.

Nie da się jednak nie zauważyć, że w miejsce producentów, którzy coraz słabiej radzą sobie na rynku (jak Sony, LG czy HTC) pojawiają się nowe podmioty, które potrafią dużo skuteczniej zachęcać nas do wydawania pieniędzy na nowe, ciekawe urządzenia mobilne.

Źródło: WeiboGizmoChina