windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Programy

Rewolucja na Facebooku. Korzystanie z Messengera utrudnione!

Jakiś czas temu Facebook umożliwił korzystanie z Messengera bez konieczności rejestrowania się i zakładania konta w serwisie. Było to ogromne ułatwienie dla osób, które nie potrzebowały, by na co dzień korzystać z usług społecznościowego giganta. Jak się jednak okazuje, ów stan rzeczy to już dziś przeszłość.

Facebook bowiem zdecydował o wycofaniu tego udogodnienia. Oznacza to, że jeśli chcecie korzystać z Messengera, to wpierw musicie założyć profil w serwisie Facebook. Nieoficjalnie wiadomo, że osoby które do tej pory korzystały wyłącznie z Messengera, nie stracą dostępu do niego. Niemożliwe będzie natomiast dokonywanie nowych rejestracji wyłącznie na bazie samego numeru telefonu. Mówi się, że Facebook ma w takich działaniach ukryty cel – już jakiś czas temu bowiem pojawiały się w sieci pogłoski o planach ścisłego zintegrowania wszystkich usług od społecznościowego giganta.

Pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko Facebooka w powyższej kwestii. Być może taka ścisła integracja usług ma na celu poprawienie bezpieczeństwa naszych danych? Gigant miał w tej kwestii ostatnimi czasy spore problemy. Wszystkiego dowiemy się z pewnością już wkrótce.

Źródło: XDA