windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Recenzje

Windowsowo testuje! GC ChargeSource 3 – szybkie i bezpieczne ładowanie w każdej sytuacji!

Czy nie zdarzało się Wam zabierać na wyjazd kilku ładowarek a następnie gimnastykować się, żeby naładować wszystkie swoje urządzenia mobilne? Na szczęście receptę na takie sytuacje opracowała nasza rodzina firma Green Cell, która przedstawiła niedawno uniwersalną ładowarkę ChargeSource 3, którą naładujemy tablety, smartfony, powerbanki, czy słuchawki bezprzewodowe! Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej!

W elegancko skrojonym opakowaniu otrzymujemy sam wtyk ładowarki – bez żadnych dodatkowych kabli microUSB, bądź USB-C. Samo urządzenie natomiast sprawia wrażenie solidnego i dobrze wykonanego. Wizualnie nawiązuje do innych produktów Green Cell, który dane mi było testować wcześniej. Co ciekawe, ładuje urządzenia równie skutecznie, co chociażby ładowarka Power Source. Producent postawił tu na całkowitą moc 30 W, która rozdzielana może być między aż trzy urządzenia – za sprawą zastosowanych portów. Green Cell postawiło w tej kwestii na (jak już wcześniej wspomniałem) możliwość podpięcia do ładowarki aż trzech urządzeń dzięki portom – 2x SmartCharge 12W oraz 1x UltraCharge 18W.

Trzeba nadmienić, że ładowarkę od GC charakteryzują naprawdę kompaktowe rozmiary – 88,1 x 49,2 x 27,1 mm przy wadze 108 gramów. Obudowa wykonana została z dobrze spasowanego plastiku, a producent deklaruje, że jest odporna na upadki i zarysowania. Ponadto produkt jest wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia od strony technicznej uniemożliwiające uszkodzenie naszego sprzętu w trakcie ładowania.

Ładowarka kompatybilna jest z technologiami szybkiego ładowania – QC 3.0, Samsung AFC, Huawei FCP, Apple 2.4A. Dwa gniazda SmartCharge 12W automatycznie dostosują szybkość ładowania do możliwości danego smartfona. Najmocniejsze gniazdo – stworzone w oparciu o technologię UltraCharge 18W pozwoli na nawet 3,5x szybsze ładowanie naszych urządzeń. W trakcie testów odnotowałem, że mój smartfon, na standardowej, fabrycznej ładowarce ładujący się około 2,5-3 godziny, dzięki akcesorium od GC ładował się w niecałe dwie godziny. Także akcesoria ładowały się o jakieś 30% szybciej. Jestem pod wrażeniem!

GC ChargeSource 3 to bez dwóch zdań świetna ładowarka. Z powodzeniem zastąpi nam wszystkie tego typu akcesoria, z których korzystaliśmy do tej pory i stanie się nieodłącznym towarzyszem podróży – tych małych i większych. Akcesorium kosztuje w tej chwili 59,95 złotych i można nabyć je m.in. w oficjalnym sklepie Green Cell. Ja jestem z niej bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić, jeśli poszukujecie szybkiej, skutecznej i – co najważniejsze – bezpiecznej ładowarki!