windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Galaxy Fold 2 z lepszym ekranem? Samsung znalazł na to patent!

Samsung Galaxy Fold pierwszej generacji to bez dwóch zdań świetny smartfon. Największym problemem był dla niego jednak elastyczny, składany ekran. Początkowo bardzo szybko ulegał on uszkodzeniu. Gdy już koncern z Korei naprawił ten problem, to okazało się, że można go było zarysować poprzez zwykłe przejechanie po nim paznokciem. W przypadku drugiej generacji Folda ten problem zostanie prawdopodobnie całkowicie zażegnany.

Koreańczycy bowiem chcą postawić na ekran wykończony ultra-cienką warstwą elastycznego szkła (UTG). Rozwiązanie takie ma być dużo bardziej wytrzymałe na zarysowania, niż zastosowany w przypadku pierwszej generacji Folda, którego ekran zabezpieczony był delikatną plastikową warstwą ochronną. Czy nowe rozwiązanie okaże się skuteczne? Anonimowi leaksterzy twierdzą, że szklana powłoka może kiepsko znosić zaginanie. Może jednak Samsung znalazł już złoty środek na te niedogodności? Lada moment Galaxy Fold 2 trafi w ręce testerów – wtedy przekonamy się, czy nowa generacja elastycznych ekranów zaskoczy nas pozytywnie, czy negatywnie.

Pierwsze doniesienia wskazują na to, że Samsung Galaxy Fold 2 zadebiutuje w lutym przyszłego roku wraz z urządzeniami z rodziny Galaxy S20. Możliwe jednak, że w tej kwestii dojdzie do opóźnień. W końcu koncern z Korei nie będzie chciał sobie pozwolić na wpadkę podobną do tej, jaką zaliczył w zeszłym roku.

Źródło: Ice Universe