Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android iOS Muzyka i Wideo Programy

Aplikacja YouTube ze świetną nowością – w sam raz na święta!

YouTube to chyba najpopularniejszy serwis streamingowy na świecie, oferujący nam dostęp do milionów materialów wideo umieszczanych w nim przez użytkowników z całego świata. Aplikacja kliencka serwisu dedykowana urządzeniom mobilnym właśnie została wzbogacona o ciekawą nowość, która przyda się szczególnie w święta, gdy np. będziemy chcieli odtworzyć na YouTube kolędy.

Aplikacja została bowiem własnie wzbogacona o funkcję pilota (pada kierunkowego). Będziemy mogli za jego pośrednictwem wygodnie sterować naszym telewizorem pracującym pod kontrolą Androida – a dokładniej interfejsem użytkownika Smart TV. W siedzi pojawiły się już opinie wskazujące na to, że nowość ma być rozwinięciem koncepcji Chromecasta, który w pewnym senie także otwiera nam furtkę do sterowania naszym telewizorem (nie tylko tym inteligentnym) z poziomu naszego smartfona. Oczywiście nowość nie trafi od razu na wszystkie urządzenia – tradycyjnie bowiem dla Google będzie ona udostępniana falami.

A jak Wam się podoba taka nowość? Funkcja pilota z pewnością przyda się wielu użytkownikom inteligentnych telewozorów. A każda przydatna nowość w aplikacjach od Google jest mile widziana i poprawia wygodę korzystania z nich. Gdy tylko pilot zagości na moim smartfonie, z chęcią sprawdzę czy wygodnie korzysta się z niego w praktyce.

Źródło: AndroidCentral