Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android Google Narzędzia Programy

Poważny błąd w mobilnym Chrome! Czy możesz stracić swoje dane?

Mobilna odsłona Google Chrome to chyba najpopularniejsza przeglądarka, z jakiej korzystamy w przypadku naszych smartfonów. Choć koncern z Mountain View stara się. by była ona rozwijana w przemyślany oraz harmonijny sposób, zdarzają się uporczywe wpadki mogące zagrozić naszym urządzeniom. Nie inaczej jest w przypadku Chrome 79! Sprawdźcie dlaczego warto uważać na tą odsłonę przeglądarki!

O co dokładniej chodzi w całym zamieszaniu? Użytkownicy po aktualizacji mobilnego Chrome do wersji 79 zaczęli zgłaszać na forach koncernu Google problemy z danymi aplikacji zainstalowanych w systemie Android. Polegały one na utracie danych w niektórych aplikacjach, które zachowywały się następnie tak, jakbyśmy otworzyli ją po raz pierwszy.

Google w zwiazku z problemami w mobilnym Chrome 79 wystosowało następujące oświadczenie:

Aktualizacja Chrome do wersji M79 i komponentu WebView na urządzeniach z systemem Android została zawieszona po wykryciu problemu z WebView, z powodu którego dane aplikacji niektórych użytkowników nie były widoczne w tych aplikacjach. Dane aplikacji nie zostały utracone i będą w nich ponownie widoczne, jak tylko dostarczymy aktualizację w tym tygodniu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności 

Mam nadzieję, że Google wyciągnie wnioski ze wspomnianej „awarii” i będzie unikał podobnych błędów w przyszłości. A czy Wy natrafiliście na problemy po zainstalowaniu mobilnego Chrome 79? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: informacja prasowa