windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Problemów Huawei ciąg dalszy. Model P40 będzie porażką?

Huawei tego roku nie może zaliczyć do udanych. Chiński koncern zmaga się bowiem od wiosny z bardzo poważnymi problemami związanymi z amerykańskim banem dotyczącym współpracy z koncernami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych. Co prawda sytuacja Huawei zaczęła się już poprawiać, ale koncern nadal nie może nawiązać powtórnej współpracy z kluczowym dla niego Google i odzyskać licencji na dostęp do usług z Mountain View. A to bardzo zły prognostyk na przyszły rok.

Można to wnioskować po fatalnej sprzedaży urządzeń z linii Mate 30. Kilka dni temu do sprzedaży w naszym kraju trafił Huawei Mate 30 Pro w limitowanej ilości 100 sztuk na całą Polskę. Dramatem chińskiego koncernu jest to, że do tej chwili nie udało się mu wyprzedać tych 100 urządzeń. Co prawda specyfikacja przyszłorocznego flagowca – modelu P40 zapowiada się zachęcająco – ma on zaoferować użytkownikom m.in. ekran typu Waterfall o przekątnej 6,5″ i odświeżaniu 120 Hz. Poza tym możemy liczyć na obecność grafenowej baterii o pojemności 5500 mAh czy pięciu obiektywów głównego aparatu. Jednak nawet takie asy w rękawie mogą nie uchronić flagowca Huawei przed rynkową porażką, jeśli koncern nie odzyska dostępu do usług Google.

Z jednej strony trochę mi żal koncernu Huawei. Chińczycy pokazali bowiem, że potrafią projektować fenomenalne smartfony. Z drugiej natomiast, jeśli faktycznie byli zaangażowani w działania szpiegowskie na rzecz Chin, to kara jaka ich spotkała, jest jak najbardziej zasłużona. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: Twitter