windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Asystent Google z nowymi komendami na święta! Sprawdź czy Ci się przydadzą!

Asystent Google jest już z nami od roku. Koncern z Mountain View nie ustaje w staraniach by go nieustannie ulepszać. Dodaje więc do niego nowe komendy i funkcjonalności. My dziś weźmiemy na celownik te pierwsze, gdyż z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Google chce nas uraczyć nowymi komendami dla tego przydatnego narzędzia!

W pierwszej kolejności, nowości zostaną udostępnione użytkownikom anglojęzycznym. Do świąt jednak zostało jeszcze trochę czasu, więc możliwe, że Google zdąży udostępnić nowości także polskim użytkownikom. Koncern z Mountain View postarał się, by użytkownicy mogli korzystać z następujących komend:

  • Create a holiday gift list.” („Utwórz listę prezentów świątecznych”)
  • “Add Chromebook to my holiday gift list.” („Dodaj Chromebook’a do mojej listy prezentów”)
  • “Add cranberries to my grocery list.” („Dodaj żurawinę do listy zakupów”)
  • “Take a note.” („Utwórz notatkę”)
  • “Show me my notes.” („Pokaż mi moje notatki”)

Ponadto będzie można prosić Asystenta o to, żeby wysyłał jakieś konkretne przypomnienia do osób pozostających w naszych kontaktach, np. o zrobieniu zakupów czy odebraniu bliskich z dworca. To akurat świetna nowość, która ucieszy wielu użytkowników.

W Polsce nowości w Asystencie lubią się pojawiać ze sporym opóźnieniem. Trudno się temu jednak dziwić. Google stara się, by takie nowości były jak najlepiej dopracowane. Polski język i składnia nie są natomiast w wielu kwestiach najłatwiejsze do opanowania i wdrożenia. Oby Google nas nie zawiodło w kwestii kolejnych nowości dla Asystenta!

Źródło: Google