windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki Recenzje

Windowsowo testuje! Kable GC Ray – czyli najwyższa jakość w przystępnej cenie!

Świat akcesoriów dedykowanych naszym smartfonom to nie tylko rozmaite uchwyty, ładowarki, słuchawki czy powerbanki. Każdy użytkownik powinien pamiętać, że pozytywny wpływ na codzienną pracę z naszym urządzeniem może mieć odpowiednio dobrany kabel, za pośrednictwem którego je ładujemy, lub podpinamy do komputera. Tak się składa, że ciekawe propozycje w tej kwestii ma dla nas zaprzyjaźniony Green Cell, a mi dane było je ostatnio przetestować.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, odpowiednio dobrane okablowanie ma spory wpływ zarówno na szybkość wymiany danych między naszymi urządzeniami, jak i na czas ładowania naszego smartfona. Kable Ray od GC wykonane są z najwyższej jakości materiałów i dzięki elastycznej osłonie termoplastycznej chronionej dodatkowo przez polipropylenowy oplot powinny bez większych problemów przetrwać trudy codziennego użytkowania.

Przewody przyjechały do mnie w skromnych, estetycznych opakowaniach. Charakteryzuje je długość 120 cm i jest ona wystarczająca, żeby wygodnie ładować smartfona lub inne urządzenie mobilne. Ponadto do kabla zamocowany został specjalny rzep ułatwiający zwijanie go do pożądanego przez użytkownika poziomu. Dane mi było sprawdzić dwa produkty – kabel microUSB oraz USB-C. I muszę przyznać, że dzięki nim moje urządzenia ładowały się dużo szybciej, niż w przypadku fabrycznych rozwiązań dostarczanych przez Samsunga. Przykładowo Samsungi Galaxy J5 2016 i A6 2018 ładowały się około od pół godziny, do nawet godziny krócej, niż na standardowej ładowarce.

Muszę przyznać także, że strasznie podoba mi się idea podświetlanej końcówki kabla. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszę już męczyć się szukając go w ciemnościach. GC Ray wspierają błyskawicznie przesyłanie danych na poziomie 480 Mb/s. Dzięki nim możemy bez problemów korzystać także z technologii szybkiego ładowania, takich, jak Quick Charge 3.0, Ultra Charge, Samsung AFC czy Huawei FCP/SCP. Warto również wspomnieć, że zastosowana na ich pokładzie technologia Charge and Sync zapewnia jednoczesne, szybkie ładowanie oraz transferowanie danych.

Z czystym sumieniem mogę polecić kable GC Ray każdemu. Są to produkty nowoczesne, trwałe i innowacyjne. Zakupicie je m.in. bezpośrednio u producenta w przystępnej cenie – za wersję microUSB zapłacimy niespełna 30 zł. W przypadku wersji USB-C oraz Lightning wydatek nieznacznie przekroczy tą kwotę.