windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Z Facebooka do Zdjęć Google? Taka synchronizacja będzie możliwa!

Eksportowanie multimediów z serwisów społecznościowych to bardzo przydatna funkcja. Chętnie korzystamy z niej, gdy chcemy stworzyć przejrzystą bibliotekę zdjęć oraz materiałów wideo. Jak się okazuje, już wkrótce taka ważna nowość pozwoli na wyeksportowanie naszych fotografii i filmów z Facebooka do Zdjęć Google!

Nowa funkcja jest efektem porozumienia wpływającego na stworzenie projektu transferu danych (The Data Transfer Project – DTP), zawartego pomiędzy takimi gigantami, jak m.in. Google, Microsoft, Facebook i Twitter. Usługa ma być testowana w Irlandii na wiosnę, i w przypadku pozytywnego przebiegu testów, szybko zostanie udostępniona na całym świecie. Dzięki porozumieniu przenoszenie multimediów między największymi serwisami ma być wygodniejsze dla nas użytkowników. W bardziej odległej perspektywie uproszczone ma być także przenoszenie iędzy platformami maili, wpisów kalendarza, czy notatek.

A jak Wy oceniacie pomysł wprowadzenia takich innowacyjnych rozwiązań? Czy chętnie będziecie na co dzień korzystać z możliwości łatwego przenoszenia multimediów w sieci? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge