windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Google

Kolejne zagrożenie w sieci! Tym razem związane ze Sklepem Play!

Ostanie lata przyniosły nam wzmożoną aktywność cyberprzestępców w sieci. Sięgają oni po coraz bardziej zuchwałe metody mające pomóc w przejęciu naszych prywatnych danych, bądź wymuszeniu na nas wpłacenia pewnej kwoty na ich konto. I nie inaczej jest tym razem! Nowa akcja wymierzona w internautów zainicjowana została pod przykrywką Sklepu Play.

Na nasze skrzynki mailowe może trafić wiadomość informująca o zaległosci w Sklepie Play, którą trzeba jak najszybciej uregulować. Nie chodzi tu o spore kwoty – raczej o takie rzędu kilku złotych. Jest to jednak fałszywe wezwanie do zapłaty. Po kliknięciu linku znajdującego się w wiadomości, jesteśmy przekierowywani do specjalnie spreparowanej strony DotPay, w której trzeba podać dane naszej karty płatniczej. A cyberprzestępcy po ich wprowadzeniu otrzymują możliwość wyczyszczenia naszego konta z pieniędzy. Warto więc zachować szczególną ostrożność w kwestii odbierania wszystkich maili, których tak naprawdę się nie spodziewamy.

Zagrożenia w sieci to coraz poważniejszy problem. Przestępcy często starają się w taki sposób nas oszukać, byśmy byli przekonani, iż udostępniamy nasze dane zaufanemu podmiotowi. W rzeczywistości na zbytnim zaufaniu informacjom zawartym w mailach możemy się bardzo przejechać.

Źródło: Niebezpiecznik