windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Ambient Mode to ciekawa nowość od Google! Jak ją włączyć?

Google w przypadku systemu Android co jakiś czas serwuje nam naprawdę atrakcyjne nowości. Nie inaczej jest i tym razem. Koncern z Mountain View postanowił bowiem, że globalnie włączy Ambient Mode. Co to takiego, i jak uruchomić tą funkcję na naszych smartfonach? Wszelkie informacje znajdziecie poniżej.

Ambint Mode to specjalny tryb Asystenta Google, w którym podczas ładowania naszego urządzenia, na ekranie blokady wyświetlane są najważniejsze informacje, które mogą nas zainteresować – powiadomienia o nieodebranych wiadomościach, połączeniach, wpisy kalendarza itp. Możliwe jest także wybranie wyświetlania pokazu slajdów złożonego z naszych ulubionych zdjęć. Aby sprawdzić, czy możemy go włączyć należy wykonać następujące kroki w naszym smartfonie:

Aplikacja Google >> Więcej >> Ustawienia >> Asystent Google >> Asystent >> Telefon >> Ambient Mode

Nie wszyscy użytkownicy urządzeń pracujących pod kontrolą Androida otrzymają dostęp do nowości – wymogiem jest korzystanie z systemu w wersji Oreo, bądź wyższej. Sama funkcja także udostępniana jest falami i część z nas otrzyma ją dopiero za kilka, bądź kilkanaście dni.

Podobne rozwiązania pojawiały się już na rynku – wystarczy przypomnieć sobie Glance Screen czy Always-on-Display. Cieszy jednak fakt, że Google zaprezentowało swoje rozwiązanie w tej kwestii. A czy Wy korzystacie już z Ambient Mode?

Źródło: informacja prasowa