windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Programy

W końcu! Facebook spełnia obietnicę i udostępnia wyczekiwaną nowość!

Facebook dość ostrożnie podchodzi do nowości w swoich aplikacjach. Przekonaliśmy się o tym widząc, jak długo przyszło nam czekać na ciemny motyw w Messengerze. Jako, że prezentuje się on przyzwoicie, wyczekujemy podobnego w przypadku samej aplikacji Facebooka. I czekamy już na niego ponad rok. Jak się jednak okazuje, amerykański, społecznościowy gigant zaczyna wywiązywać się z obietnicy!

Dark mode dla Facebooka pojawia się już u pierwszych użytkowników nie korzystających z wersji testowej aplikacji. Oznacza to, że wystartował proces wdrażania nowości na skalę globalną. Oczywiście trzeba się spodziewać, że nie pojawi się on u wszystkich użytkowników jednocześnie. Warto również zaznaczyć, że ciemny motyw Facebooka jest kompatybilny zarówno z Androidem 10, jak i (najprawdopodobniej) z nakładką One UI od Samsunga, dzięki czemu możliwe ma być zmienianie motywu aplikacji wraz z motywem systemowym. A jak będzie wyglądał Facebook w ciemnych kolorach? Podobnie, jak od dłuższego czasu prezentuje się nam kanał Facebook Watch.

Dajcie nam koniecznie znać, czy ciemny motyw Facebooka zagościł już na pokładzie Waszych smartfonów! Ja jeszcze na niego czekam. Miejmy nadzieję, że na pokładzie wszystkich, kompatybilnych urządzeń nowość zdąży zagościć przynajmniej do połowy przyszłego miesiąca. Nie mogę się doczekać, żeby ją sprawdzić!

Źródło: Android Police