windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google iOS Narzędzia Programy

Gmail z ważną nowością – może bardzo ułatwić nam życie!

Gmail to chyba najpopularniejsza (i według mnie najlepsza) usługa pocztowa na rynku. Google zdaje sobie sprawę, że owej poczcie zaufały miliony użytkowników na całym świecie. Właśnie dlatego gigant z Mountain View stara się, by korzystanie z niej było jak najlpszym doznaniem i regularnie wzbogaca Gmaila o nowe funkcje. Nie inaczej jest i tym razem!

Doczekał się on bowiem obsługi dynamicznej zawartości! Chodzi oczywiście o aplikację mobilną, gdyż w przypadku wersji webowej nowość została wprowadzona już w lipcu. W skrócie – funkcja umożliwi użytkownikom interakcję z kompatybilnymi wiadomościami e-mail, w taki sposób, jakby były to dynamiczne strony internetowe bez konieczności otwierania ich w przeglądarce zewnętrznej. To bardzo wygodne rozwiązanie. Oczywiście nie wszyscy uzyskają dostęp do nowości od razu. Tradycyjnie już, Google będzie udostępniać nowość falami. Funkcja AMP ma nam ułatwić m.in. zarządzanie preferencjami naszych subskrypcji, odpowiadać na komentarze w Google Documents czy pozwalać na dynamiczną aktualizację wiadomości e-mail. Oczywiście musi być wspierana i używana przez podmioty wysyłające do nas maile, a wśród nich wstępnie warto wyróżnić m.in. serwis Booking.com czy Pinterest.

Cieszy fakt, że Google modernizuje swoje usługi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będą one tak intensywnie rozwijane, jak miało to miejsce w ostatnich miesiącach. A z których usług od Google Wy korzystacie najczęściej?

Źródło: The Verge