windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Ciekawostki Google

Płatności mobilne jeszcze bezpieczniejsze? Idą zmiany w Google Pay!

Ostatnimi czasy można zaobserwować rosnąca popularność płatności mobilnych. Sam z nich korzystam i muszę przyznać, że to ogromne udogodnienie. W miarę ich rozwoju coraz ważniejsza kwestia to bezpieczeństwo samych transakcji. Dostrzega to Google i zamierza w tym kierunku udoskonalić aplikację Pay, abyśmy mogli czuć się pewniej korzystając z niej.

Czasami drobne nowości potrafią cieszyć bardziej, niż rewolucyjne zmiany. I właśnie taka drobna, acz praktyczna funkcja trafi wkrótce do Google Pay. Mowa o możliwości opcjonalnego zabezpieczania dokonywanych przez nas transakcji za pośrednictwem kodu PIN. Informacje w tej kwestii zostały zdradzone na łamach forum XDA. Najprawdopodobniej kod PIN będzie powiązany z naszym loginem i hasłem w puli usług od Google. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że w czasach, w których praktycznie każdy smartfon wyposażony jest już w czytnik linii papilarnych, Google powinno pójść bardziej w kierunku zabezpieczeń biometrycznych.

https://windowsowo.pl/73216/przelom-w-relacjach-huawei-z-amerykanami-dobre-wiesci-dla-fanow-komputerow-z-chin/

Mam nadzieję, że Google nie będzie kazało nam długo czekać na wprowadzenie tej funkcji. W końcu bezpieczeństwo w sieci – szczególnie w kwestii obrotu pieniędzmi – jest dla nas arcyważne. A czy Wy korzystacie na co dzień z płatności mobilnych? Jakich udoskonaleń od nich oczekujecie?

Źródło: Phonearena