windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Huawei Microsoft Urzadzenia Windows 10

Przełom w relacjach Huawei z Amerykanami? Dobre wieści dla fanów komputerów z Chin!

Huawei od ponad pół roku boryka się z problemami wywołanymi sankcjami nałożonymi na koncern przez władze Stanów Zjednoczonych. Chińczycy trzymają się jednak dzielnie i udało im się już wznowić współpracę z ARM. Dziś poczyniony został kolejny krok ku wyjściu z kryzysu – koncern z Chin odzyskał bowiem zgodę na współpracę z… Microsoftem!

Huawei może więc wrócić do wydawania fantastycznych urządzeń MateBook wyposażonych w wydajne podzespoły i pracujących pod kontrolą oprogramowania z Redmond. Z pewnością ta wiadomość ucieszy wiele osób, które w najbliższym czasie będą chciały zdecydować na zakup nowego laptopa. Huawei ostatnimi czasy wyrósł na jednego z liderów tego segmentu, a jego produkty bez kompleksów mogą rywalizować z tak uznanymi markami, jak Dell, Lenovo czy HP.

Jest to również dobry prognostyk na przyszłość. Poprawienie stosunków z Microsoftem może oznaczać, że relacje na linii Huawei – władze USA ulegają stopniowemu ociepleniu. Czy to szansa na odzyskanie dostępu także do usług Google? Chyba wszyscy chcielibyśmy w to wierzyć. Huawei już jakiś czas temu zapowiadało, że może błyskawicznie przywrócić dostęp do usług koncernu z Mountain View. Zapewne odpowiednia aktualizacja dla urządzeń z rodziny Mate 30 jest już gotowa i można się spodziewać, że wystarczy jeden ruch od strony serwera by trafiła na wszystkie smartfony tego typu. Podejrzewam, że gdyby pozytywny scenariusz okazał się faktem, to Huawei moze jeszcze namieszać na rynku z pomocą tegorocznych flagowców.

https://windowsowo.pl/73134/powazna-luka-bezpieczenstwa-w-androidzie-sprawdz-dlaczego-mogles-pasc-jej-ofiara/

Zapewne wszystko wyjaśni się w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Osobiście bardzo trzymam kciuki za koncern Huawei. Brak pełnowartościowych modeli Mate 30 korzystających z usług Google to ogromna strata dla polskiego rynku. Dobrze, że chociaż w kwestii współpracy z Microsoftem sprawa się już wyjaśniła.