windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Oppo Plotki/przecieki Urzadzenia

Oppo dołączy do gigantów rynku w kwestii konstruowania smartfonów!

Smartfony Oppo to produkty coraz popularniejsze na zachodnich rynkach – także w Polsce. Nic w tym dziwnego. Producent ów intensywnie rozwija swoją ofertę urządzeń i wzbogaca je o ciekawe nowinki technologiczne. Ośmielę się stwierdzić, że Oppo ma szanse na to, by obok Xiaomi, znaleźć się w czołówce najpopularniejszych w Polsce producentów urządzeń mobilnych. Spłynęła do nas ciekawa informacja wskazująca na to, że koncern z Chin podjął właśnie bardzo odważną decyzję.

Przełoży się ona pośrednio na proces konstruowania smartfonów Oppo. Chińczycy bowiem, na wzór Samsunga czy Huawei, chcą zająć się produkowaniem własnych procesorów dedykowanych smartfonom. Nie wiadomo jeszcze czy miałyby być to całkowicie autorskie, czy jednak Oppo zdecyduje się na produkowanie układów na licencji. Przede wszystkim pewną jest informacja, że chiński koncern złożył w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego Oppo M1. Tak ma właśnie nazywać się pierwszy, autorski układ tego obiecującego producenta smartfonów. Ciekawostką wartą odnotowania jest fakt, że Oppo ostatnimi czasy przejęło wielu fachowców z koncernów MediaTek oraz Speadtrum. I to już może być oznaką, że plany koncernu są bardzo poważne.

Jeśli Oppo przyłoży się do opracowywania własnych procesorów i jego autorskie produkty osiągną poziom Kirinów od Huawei, to sytuacja na rynku smartfonów będzie bardzo ciekawa. Czy przewidywania się spełnią? Przekonamy się o tym za kilka miesięcy.

Źródło: Gizmochina