windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google iOS Narzędzia Programy

Asystent Google z nowością! Wygodna funkcja już w drodze!

Asystent Google jest już z nami od niemal roku. To czas, w którym koncern z Mountain View w znacznym stopniu udoskonalił swój produkt. Dzięki temu także w Polsce usługa sprawuje się już coraz lepiej. Jak się jednak okazuje, Amerykanie mają w zanadrzu ciekawą nowość, która może się spodobać wielu fanom Asystenta.

Mowa o odczytywaniu przez Asystenta wiadomości. Oczywiście nie chodzi o otrzymywane przez nas SMSy, a o treści informacyjne powiązane z serwisem Wiadomości Google. Będziemy tym samym mogli poznać najnowsze wieści z regionu, kraju i świata nie odrywając się w międzyczasie od naszych codziennych zajęć – takich jak chociażby prace domowe czy prowadzenie samochodu. To praktyczne rozwiązanie, prawda? Nowość najprawdopodobniej będzie dostępna również w języku polskim. Google chwali się, że aktualizacja była możliwa dzięki współpracy z wydawnictwami z całego świata. Co ciekawe Asystent ma automatycznie wyszukiwać najbardziej wartościowe wieści zgodne z naszymi zainteresowaniami oraz bieżącą lokalizacją.

W pierwszej kolejności nowość zostanie przetestowana i wdrożona w Stanach Zjednoczonych. Google zapowiada jednak, że trafi także do kolejnych krajów – w tym do Polski. Realnie patrząc spodziewał bym się jej nad Wisłą w połowie przyszłego roku. Może jednak Google wyrobi się szybciej i nas zaskoczy?

Źródło: TechSpot