windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Bezpieczeństwo

Poważna luka bezpieczeństwa w Androidzie! Sprawdź dlaczego mogłeś paść jej ofiarą!

Android ma to do siebie, że nie można go nazwać w 100% bezpiecznym systemem. Dlatego też chętnie obierany jest na cel przez rozmaitej maści cyberprzestępców, łasych na nasze prywatne dane. Nie inaczej jest i tym razem. Zagrożeni powinnimy się czuć ze względu na to, że hakerzy opracowali sposób na przejecie kontroli nad aparatami naszych smartfonów!

Zainfekowany smartfon może bez naszej wiedzy robić zdjęcia, nagrywać dźwięk oraz materiały wideo. Może także informować cyberprzestępców o naszej obecnej lokalizacji na podstawie danych uzyskanych przez moduł GPS. Google wie już o problemie od jakiegoś czasu, jednak do tej pory wprowadziło poprawki bezpieczeństwa jedynie w przypadku smartfonów Pixel. O bezpieczeństwo danych użytkowników zadbał także rzekomo Samsung, który stosowną „witaminę” zawarł w listopadowym pakiecie poprawek bezpieczeństwa dla swoich produktów. Nie wiadomo natomiast, jak problemowi zamierzają przeciwdziałać pozostali producenci. Co gorsza – nie została także opublikowana żadna lista na której wymienione byłyby smartfony, których dotyczy problem.

https://windowsowo.pl/73126/mapy-google-wdrazaja-nowa-funkcje-w-polsce-sa-takie-przeslanki/

Dlatego też zawsze warto pamiętać, że bezpieczeństwo naszych danych powinno być dla nas kwestią nadrzędną. Powinniśmy unikać podejrzanych stron, linków oraz gier i aplikacji pochodzących z niepewnych źródeł. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, to w pewnym stopniu ograniczymy ryzyko przeprowadzenia ataku na naszego smartfona.

Źródło: Phone Arena