windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki Microsoft Muzyka i Wideo Programy

Zaskoczenie! Apple wyda nowe aplikacje dla Windowsa!

Apple ostatnio chętnie wydaje aplikacje powiązane ze swoimi sztandarowymi usługami dla konkurencyjnych platform. W przypadku Androida jest to jak najbardziej zrozumiałe – w końcu to najpopularniejszy system mobilny. Koncern z Cupertino zapowiedział jednak także wydanie kolejnej generacji swoich apek dla Windowsa. Co o nich wiadomo w tej chwili?

Nowe aplikacje mają zastąpić odchodzące w niepamięć iTunes. Mowa o apkach Muzyka, Podcasty i TV. Mają to być produkty kompatybilne z platformą UWP. Ponadto najprawdopodobniej zostaną wydane także dla Xboxa, co może dla fanów Apple być naprawdę nie lada gratką! Potwierdzeniem rychłego wydania wyżej wspomnianych aplikacji wydaje się być ogłoszenie w sprawie pracy wydane przez Apple, o następującej treści:

Jeśli kochasz muzykę i pasjonujesz się pisaniem kodu i chcesz współpracować ze światowej klasy zespołami inżynieryjnymi, które dostarczają oprogramowanie milionom użytkowników, zespół Media Apps jest miejscem dla Ciebie.

Wśród wymagań stawianych osobom ubiegającym się o pracę w dziale Media Apps Apple jest znajomość środowiska UWP. Aplikacji nie spodziewałbym się raczej w tym roku. Biorąc pod uwagę konieczność przeprowadzenia żmudnych beta-testów, bardziej realnym terminem premiery może być końcówka pierwszego kwartału przyszłego roku.

Źródło: Neowin