windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Ważne zmiany na Allegro dla kupujących i sprzedających! Sprawdź czy dotyczą Ciebie!

Allegro to nadal najpopularniejszy serwis zakupowy w Polsce. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że osoby nim zarządzające ostatnio intensywnie pracują nad zmianami w regulaminie często go modyfikując. Nie inaczej jest i tym razem. Nowe regulacje mają wejść w życie od 2 grudnia i dotyczyć będą zarówno sprzedających, jak i kupujących.

Pierwsza zmiana to nowy limit korzystania z allegrowskich monet przez kupujących. Otrzymujemy je w różnych sytuacjach i możemy wymienić na rabaty podczas dokonywania zakupów. Od 2 grudnia możliwe będzie wykorzystanie monet maksymalnie trzydzieści razy w ciągu miesiąca. Do tej pory natomiast limit transakcji z ich wykorzystaniem wynosił dziesięć. Zmiany zostaną wprowadzone także w mechanice tworzenia nicków na Allegro. Aby te były bardziej czytelne, nie będzie możliwe używanie w ich przypadku m.in. frazy „Allegro”. Doprecyzowane mają zostać także mechanizmy związane z szacowaniem terminu dostawy wysyłki do kupującego. Od 2 grudnia czas na wysyłkę zamówienia (np chętnie odznaczane 24h) ma być liczony od chwili zakupienia przez nas danego towaru. Zmiany dotkną także sprzedających. Nowy regulamin mówi o tym, że możliwe ma być odwołanie przez sprzedającego oferty kupna złożonej podczas licytacji.

Allegro postanowiło ponadto, że wszystkie zmiany w regulaminach będą ogłaszane na 15 dni przed ich wprowadzeniem tak, by każdy miał czas na zapoznanie się z nimi. A co Wy sądzicie o wymienionych nowościach? Czy Waszym zdaniem to krok w dobrym kierunku? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: informacja prasowa