windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS Narzędzia Programy

Cortana znika z urządzeń mobilnych! Co planuje Microsoft?

Nie da się ukryć, że asystentka Microsoftu – Cortana – nigdy nie miała większych szans w rywalizacji z produktami konkurencji, jak Siri czy Asystent Google. Koncern z Redmond chyba właśnie (w końcu!) zdał sobie z tego sprawę i ogłosił, że rozwiązanie to nie będzie już rozwijane dla urządzeń mobilnych.

Aplikacje mają ostatecznie zniknąć z marketów 31 stycznia 2020 roku. Co ciekawe, część z oferowanych przez nią możliwości zostanie przeniesiona do innych aplikacji Microsoftu – jak Office 365. Warto również odnotować, że nawet gdy ktoś sposobem (tzn. poprzez brak instalacji kolejnych aktualizacji aplikacji) będzie chciał uniknąć jej utraty, to może się zdziwić, gdyż Microsoft najpewniej zdecyduje się także na wyłączenie usługi po stronie serwera. Oficjalne ogłoszenie Microsoftu w tej kwestii pojawiło się już w kilku regionach – w tym w Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy Australii. Oznacza to, że najpewniej Koncern z Redmond będzie chciał wprowadzić zmianę na skalę globalną.

To drastyczne posunięcie Microsoftu pokazuje jego bezradność w walce z konkurencją w segmencie asystentów głosowych. Wątpię jednak żeby ktoś jakoś specjalnie tęsknił za Cortaną. Był to niewątpliwie ciekawy produkt, ale szczerze mówiąc od chwili wprowadzenia go na rynek nie spodziewałem się, by mógł odnieść spektakularny sukces.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o