windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android GPS Programy

Mapy Google będą prawdziwym kombajnem! Ważna funkcja już w drodze!

Google w tym roku zmieniło swoją popularną aplikację Mapy w prawdziwy kombajn związany nie tylko z nawigacją, ale i eksploracją naszego otoczenia. Koncern z Mountain View nie zamierza w tej kwestii spoczywać jednak na laurach i już szykuje dla nas kolejne, ciekawe nowości. Jedna z nich zainteresuje fanów zakupów oraz same podmioty oferujące swoje towary w sieci!

Już za kilkanaście dni – także w Polsce – w Mapach Google zadebiutuje nowa funkcja związana z e-commerce. W aplikacji możliwe będzie tworzenie pinezek w lokalizacji sklepów oraz reklamowanie produktów dostępnych w danej placówce handlowej (jak na załączonej powyżej grafice). Otworzy to nowe możliwości zarówno przed przedsiębiorcami, jak i osobami, które często poszukują dogodnych miejsc w których mogłyby dokonać zakupów. Co ciekawe, znaczniki będą pojawiać sie w pobliżu wyznaczonej przez nas trasy, co ma przełożyć się na wygodniejsze odkrywanie nowych miejsc. Obawiam się jednak, czy to dobre posunięcie – może się bowiem okazać, że nagle Mapy Google zostaną zasypane mało wartościowymi ofertami handlowymi.

https://windowsowo.pl/72791/samsung-galaxy-a51-bedzie-hitem-kolejny-przeciek-potwierdza-wzornictwo/

Miejmy nadzieję, że Google mądrze podejdzie do powyższego tematu. Koncern z Mountain View niejednokrotnie pokazał, że potrafi w świetnym stylu wdrażać ciekawe innowacje. Oby i tym razem nie zawiódł oczekiwań! Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: informacja prasowa