windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Ważna zmiana w Revolut już na dniach! Sprawdź czego dotyczy!

Karta Revolut to coraz popularniejsza w naszym kraju metoda płatności. Jak się jednak okazuje, nawet w przypadku takich usług warto na bieżąco monitorować wszelkie zmiany w regulaminie korzystania z nich. W przypadku Revoluta na dniach zostaną wprowadzone dość ważne zmiany, które mogą zniechęcić niektórych użytkowników do dalszego korzystania z usługi.

Od 12 listopada bowiem Revolut będzie udostępniał dane osobowe portalom społecznościowym i firmom analitycznym w celach marketingowych. Oczywiście jeśli nam to nie przeszkadza, to zmian nie odczujemy. Jeśli jednak nie chcemy szastać naszymi danymi na prawo i lewo, to możemy cofnąć pozwolenie na takie wykorzystanie danych w ustawieniach, w sekcji Marketing ukierunkowany. Revolut jednocześnie zapowiada jeszcze jedną zmianę – będzie przekazywał dane osobowe użytkowników biurom informacji kredytowej. Takie działanie ma na celu lepsze ocenianie sytuacji finansowej użytkowników usługi.

https://windowsowo.pl/72693/huawei-zaplaci-za-korzystanie-z-appgallery-promocja-jest-ograniczona/

Udostępnianie danych osobom i podmiotom trzecim to bardzo kontrowersyjna kwestia. Z roku na rok, w miarę postępu technologicznego pojawia się ich w sieci coraz więcej i są one łakomym kąskiem zarówno dla wielkich koncernów jak i dla cyberprzestępców. A czy Wy korzystacie z Revoluta? Jak oceniacie tą formę płatności?

Źródło: informacja prasowa