windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Nokia Telewizory Urzadzenia

Nokia chce zawojować nowy segment urządzeń! Czy odniesie sukces?

Nokia dość dobrze radzi sobie na rynku smartfonów. Może i nie należy do czołówki producentów, jak Samsung, Xiaomi czy Huawei, ale odnoszę wrażenie, że radzi sobie dużo lepiej, niż chociażby LG czy Sony. Nic więc dziwnego, że koncern HMD chce ze swoją marką zawojować nowy segment rynku. I nie chodzi tym razem o tablety czy słuchawki. Do sprzedaży mają bowiem trafić telewizory z logo fińskiej marki.

Finowie będą kolejnym koncernem, po Huawei, Honorze, Xiaomi, Motoroli czy OnePlus, który poczyni pierwsze kroki na rynku Smart TV. Póki co nie wiadomo na jakich rynkach zadebiutują nowości. Do sieci trafiła informacja, iż Nokia dogadała się w tej kwestii ze sklepem Flipkart, a więc niemal pewnym jest obecność urządzeń w Indiach. Wiadomo także że ma charakteryzować je połączenie przystępnej ceny i wysokiej jakości wykonania. Po Nokii możemy spodziewać się także regularnych aktualizacji oprogramowania. Za jakość odtwarzanego za pośrednictwem telewizorów dźwięku ma natomiast odpowiadać koncern JBL. Jestem ciekaw jak taki telewizor od Nokii będzie sprawował się w rzeczywistości.

Z sentymentu trzymam kciuki za Nokię. Koncern z pewnością nie nawiąże rywalizacji z liderami rynku, ale ma spore szanse na to, by zyskać miano solidnej marki w tym segmencie. Gdy tylko w sieci pojawią się konkretne informacje związane z telewizorem od Nokii – będziemy Was informować.

Źródło: Gizmochina