Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Android Ciekawostki Narzędzia Programy

Google wydaje nową aplikację dla kierowców! Sprawdź czy spełni Twoje oczekiwania!

Google w tym roku przykłada sporo uwagi do zaspokojenia potrzeb kierowców. Wielu przydatnych nowości doczekała się niezwykle popularna aplikacja Mapy. To jednak nie wszystko. Koncern z Mountain View chce pójść o krok dalej i zaoferować użytkownikom smartfonów pracujących pod kontrolą Androida bezpieczniejszy sposób na korzystanie z urządzeń w trakcie prowadzenia pojazdów.

Do Sklepu Play trafiła właśnie aplikacja Android Auto for Phone Screen. Jest ona dostępna dla smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android 10. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aplikacja kliencka Android Auto była już dostępna wcześniej. Umożliwiała jednak wyświetlanie danych na ekranie wbudowanym w samochodzie, po sparowaniu go z naszym smartfonem. Nowość natomiast powinna spełnić poczekiwania osób, które takiego ekranu w aucie po prostu nie posiadają, a chcieliby korzystać z Android Auto za pośrednictwem ekranu swojego telefonu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, prawda? Nie każdego z nas stać bowiem na zakup nowego samochodu.

Dzięki nowej inicjatywie Google kolejni użytkownicy smartfonów będą mogli bezpieczniej korzystać ze swoich urządzeń podczas podróży samochodem. Gdy tylko moje urządzenie otrzyma najnowszą wersję Androida, koniecznie sprawdzę tą aplikację. A czy Wy będziecie z niej korzystać na co dzień?

Źródło: Android Police