windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Honor Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Fantastyczna wiadomość! Huawei na dniach wygrzebie się z kryzysu?

Huawei od niemal pół roku boryka się z problemami wywołanymi przez sankcje ze strony władz Stanów Zjednoczonych. Ucierpiała na nich m.in. premiera smartfonów z rodziny Mate 30, które bez usług Google nie są zbyt atrakcyjne poza samymi Chinami. Jak się jednak okazuje, sprawy w tej kwestii mają się ku dobremu, a dzięki nowym umowom handlowym na linii USA – Chiny, wkrótce Huawei może wznowić współpracę z Google.

O możliwym ociepleniu stosunków poinformował amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross. Podobno w najbliższym czasie aż 260 firm ubiegających się o zgodę na handlowanie z chińskimi podmiotami gospodarczymi może ją uzyskać. Nas, jak i sam koncern Huawei interesuje to, czy do handlu z Chińczykami wróci Google. Sam koncern z Państwa Środka zapowiadał już, że w każdej chwili może wydać aktualizację przywracającą usługi Google w tegorocznych flagowcach z rodziny Mate 30. Gdyby udało się je przywrócić jeszcze w tym miesiącu, to wyniki sprzedaży Huawei mogą poszybować w górę w gorącym okresie przedświątecznym.

https://windowsowo.pl/72582/wpadka-xiaomi-polska-premiera-mi-note-10-z-dodatkowym-smaczkiem/

Takie pozytywne rozwiązanie konfliktu z USA to scenariusz wyczekiwany przez wielu fanów Huawei. My także czekamy na nie z niecierpliwością. Fantastyczne pod względem oprogramowania, podzespołów i jakości wykonania produkty chińskiego koncernu zasługują na to, żeby pełnić ważną rolę na rynku urządzeń mobilnych.

Źródło: Bloomberg