windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Microsoft Office Narzędzia Programy

Microsoft Office Mobile już lada chwila przetestuje każdy!

Microsoft od jakiegoś czasu planuje zastąpić trzy podstawowe aplikacje Office dla Androida jedną, wszechstronną, pod nazwą Microsoft Office Mobile. Do tej pory aplikacja udostępniona została smartfonom z rodziny Galaxy Note 10. Koncern z Redmond zamierza jednak udostępnić ją szerszemu gronu użytkowników Androida.

Office Mobile ma być darmowy i nieco łatwiejszy w obsłudze od starszych aplikacji Word, Excel i PowerPoint. Te z kolei najprawdopodobniej nie znikną ze Sklepu Play, ale będą rozwijane bardziej pod subskrybentów Office 365. Nowa aplikacja ma nam natomiast zaoferować dostęp do tak przydatnych funkcji, jak konwertowanie obrazów na tekst (OCR), czy udostępnianie plików i zapisywanie dokumentów w formie plików PDF. Póki co, aplikacja nie jest jeszcze dostępna w Sklepie Play – sprawdzałem to zarówno w przypadku smartfona pracującego w oparciu o Androida Pie, jak i o jedną ze starszych wersji „Robota”.

https://windowsowo.pl/72594/nowy-microsoft-edge-z-przeprojektowana-ikona-znamy-date-premiery/

A jak Wy zapatrujecie się na Office Mobile dla Androida? Czy Waszym zdaniem zamknięcie funkcji trzech narzędzi w jednej aplikacji to dobry krok? Pamiętamy przecież, że takie rozwiązanie było promowane w czasach Windows Phone 8.1. Czekamy na Wasze opinie!