windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS macOS Microsoft Microsoft Edge Narzędzia Programy Windows 10

Nowy Microsoft Edge z przeprojektowaną ikoną. Znamy datę premiery!

Microsoft wiele uwagi przykłada do premiery nowej wersji przeglądarki Edge, która tym razem ma bazować na silniku Chromium i stanowić realną alternatywę dla Google Chrome czy Mozilli Firefox. Poznaliśmy właśnie datę premiery przeglądarki oraz jej nowe logo! Sprawdźcie czy wygląda teraz dużo lepiej!

Nowe logo Edge nadal nawiązuje do litery „E”, jednak teraz mniej kojarzy się z niesławnym poprzednikiem – Internet Explorerem. Niektórzy doszukują się wręcz nawiązań do… Firefoxa! Przeglądarka została właśnie udostępniona w wersji release candidate dla urządzeń pracujących pod kontrolą Windowsa oraz macOS. Oznacza to, że jest już niemal gotowa do oficjalnego debiutu, a sam Microsoft zdecyduje się w jej przypadku już jedynie na kosmetyczne poprawki. Data oficjalnej premiery nowej wersji przeglądarki została natomiast wyznaczona na 15 stycznia 2020 roku. Wtedy też aplikacja zostanie udostępniona w 90 językach.

https://windowsowo.pl/72564/startuje-asystent-huawei-sprawdzisz-go-takze-w-polsce-znamy-wymagania/

Z chęcią przetestuję nowego Edge, gdy tylko Microsoft opublikuje go oficjalnie. Być może przeglądarka z Redmond nigdy nie zdobędzie takiej popularności, jak Chrome od Google, ale niewątpliwie będzie ciekawym i ważnym narzędziem służącym do przeglądania stron internetowych.

Źródło: informacja prasowa