windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Galaxy S11 z ważną nowością? Samsung patentuje!

Samsung w przypadku przyszłorocznych flagowców, w tym Galaxy S11, na pewno będzie chciał postawić na istotne nowości. Być może koncern z Korei odważnie postawi na innowacyjne rozwiązania. Poczynione zostały już bowiem w tym kierunku pierwsze kroki – zarejestrowano nowy patent na czujnik, który może odmienić obsługę flagowych Samsungów!

Mowa o ISOCELL-Motion, czyli dynamicznym czujnikiem wizyjnym (DVS) służącym do wykrywania obiektów i ruchów. Najwyraźniej Samsung pozazdrościł takiej funkcji smartfonom Huawei z linii Mate 30 oraz najnowszym Pixelom od Google. Patent został już zarejestrowany, więc Samsung z pewnością zdąży wdrożyć go w przypadku przyszłorocznych flagowców z Korei. Sterowanie smartfonem przy pomocy gestów może być w rozmaitych sytuacjach bardzo praktyczne (np. w trakcie przeglądania zdjęć czy stron internetowych.

https://windowsowo.pl/72526/nadchodzi-diablo-iv-ma-byc-fenomenalnym-powrotem-do-korzeni/

Sam nie widzę zastosowania, w którym mógłbym korzystać z nawigacji gestami. Być może jednak to po prostu kwestia przyzwyczajenia się do niego. Samsung natomiast nie może zostawać w tyle za konkurencją i wdrażać w przypadku swoich urządzeń takie rozwiązania. Czuję, że to może nie być ostatnia z ciekawych nowości, których zaznamy w przypadku przyszłorocznych nowości!

Źródło: LetsGoDigital