windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Microsoft Microsoft Edge Narzędzia Programy

Microsoft odświeża przeglądarkę Edge dla Androida. Co nowego?

Przeglądarka Microsoft Edge nie jest tak popularna, jak oczekiwałby tego koncern z Redmond. Warto jednak zaznaczyć że posiada grono oddanych fanów, dla których Amerykanie często wprowadzają do tego narzędzia przydatne nowości. Tym razem postanowiono o odświeżeniu interfejsu następcy Internet Explorera w wersji dedykowanej systemowi Android. Jakich nowości mogą się spodziewać użytkownicy?

Źródło grafiki: Windows Central

Przede wszystkim Microsoft chce uczynić korzystanie ze swojej przeglądarki wygodniejszym. W tym celu wprowadzone zostało rozwiązanie, które zmienia działanie dolnego paska funkcyjnego w interfejsie przeglądarki. Zostanie on przeprojektowany wizualnie i zmodyfikowany w taki sposób, by wszystkie najważniejsze funkcje przeglądarki znalazły się w zasięgu naszego kciuka. Ma to na celu uproszczenie pracy z przeglądarką i uczynienie jej obsługi bardziej przystępną w przypadku urządzeń o dużej przekątnej ekranu. W tej chwili nowość mogą sprawdzac beta-testerzy aplikacji, aczkolwiek warto zaznaczyć, że nie każdy beta tester może otrzymać dostęp do odświeżonego Edge (testy w modelu A/B).

https://windowsowo.pl/72212/ten-procesor-trafi-na-poklad-przyszlorocznych-flagowcow-samsunga-poznajcie-exynosa-990/

Jeśli jesteście w gronie tych szczęścliwców, którzy mają już dostęp do odświeżonej przeglądarki Microsoftu dla Androida, to koniecznie dajcie nam znać. Miejmy nadzieję, że koncern z Redmond wprowadzi nowość do stabilnej, oficjalnej dystrybucji Edge już w ciągu nadchodzących tygodni!

Źródło: Windows Central