windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Czyżby Huawei pokonał kryzys? Fantastyczne wyniki sprzedaży flagowców!

Huawei nie może zaliczyć pierwszej połowy tego roku do udanych. Co prawda Chińczycy zaprezentowali nam fantastyczne modele z rodziny P30, ale wkrótce popadli w niełaskę władz USA i stracili dostęp m.in. do usług Google. Jak się jednak okazuje, koncern z Państwa Środka zdaje się przezwyciężać kryzys. I dowodzą tego najnowsze wyniki sprzedaży!

Okazuje się bowiem, że smartfony z linii Mate 30 sprzedają się lepiej od poprzedników! I to mimo braku dostępu do usług Google. A przecież właśnie przez ten mankament całkiem niedawno w sieci toczyły się burzliwe dyskusje. Huawei natomiast ma w planach do 25 stycznia osiągnąć pułap 10 milionów sprzedanych tegorocznych flagowców z rodziny Mate 30. Dużą rolę może odegrać tutaj rodzimy, chiński rynek oraz coraz silniejszy technologiczny patriotyzm Chińczyków, którzy na przekór amerykańskim władzom chętnie ostatnimi czasy kupują urządzenia Huawei, aby pomóc koncernowi utrzymać silną, rynkową pozycję. W Europie natomiast póki co najnowsze flagowce z Chin nie robią furory, jednak wśród recenzentów zbierają naprawdę fantastyczne opinie – głównie ze względu na genialne funkcje fotograficzne.

https://windowsowo.pl/72095/rewolucyjny-koncept-samsunga-galaxy-s11-zaprezentowany-w-sieci/

Jeśli koncernowi z Chin uda się zachować silną pozycję, to w momencie zawarcia ugody z władzami USA (a może dojść do niej np. gdy Donald Trump straci prezydenturę) może ponownie stanowić realne zagrożenie dla Apple i Samsunga. Trzymam kciuki za giganta z Państwa Środka. Huawei bowiem pokazuje nam, że mimo potężnych problemów potrafi wydawać fenomenalne smartfony.

Źródło: Huawei Central