windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Bezpieczeństwo Samsung Urzadzenia

Wizerunkowy kryzys Samsunga zażegnany? Tegoroczne flagowce z ważną aktualizacją!

Samsung to zdecydowany lider rynku urządzeń mobilnych. Jego reputacja nie jest jednak bez skazy i Koreańczykom także zdarza się zaliczać wpadki wizerunkowe. Ostatnia związana jest z poziomem bezpieczeństwa flagowych urządzeń Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Ostatnimi czasy bowiem sieć obiegły niepokojące wieści związane z czytnikami linii papilarnych zamontowanymi na pokładzie tych smartfonów.

W sieci pojawiły się wieści wskazujące na to, że nowoczesne zabezpieczenia flagowców można w prosty sposób obejść stosując nieoryginalną folię ochronną. Urządzenie było w takiej sytuacji w losowych przypadkach odblokowywane nieautoryzowanym odciskiem palca. Podłapały to banki, które ograniczyły dostęp do usług właścicielom pechowych smartfonów. Samsung jednak podjął błyskawiczne kroki celem zażegnania problemów. Odpowiednia aktualizacja zaczęła już trafiać na pierwsze urządzenia. Globalnie powinna zostać wprowadzona w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Cieszy fakt, że Samsung bardzo szybko reaguje na tego typu problemy. Miejmy nadzieję, że podobne wpadki nie będą miały miejsca w przyszłości. W końcu bezpieczeństwo danych przechowywanych na pokładzie naszego smartfona to dla kas kluczowa kwestia, prawda?

Źródło: Phone Arena