windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Nadchodzą zmiany na Netflixie. Część subskrybentów może spotkać potężny zawód!

Netflix to chyba najpopularniejszy w tej chwili serwis oferujący dostęp do ogromnej bazy filmów i seriali. Utrzymanie statusu lidera w swoim segmencie wymaga jednak ogromnych nakładów finansowych. W tym celu twórcy serwisu muszą zaciągać potężne kredyty, które z czegoś trzeba spłacać. A pieniądze uciekają im m.in. przez możliwość wspódzielenia kont Netflixa. Zapowiedziano więc, że wkrótce te praktyki ulegną ukróceniu.

Można się więc spodziewać, że na skutek takich działań serwis może stracić wielu użytkowników – także w Polsce. Jeśli jednak Netflix chce zachować płynność finansową (a jego wartość ostatnimi czasy mocno spada), to musi pilnować wpływów z abonamentów. Współdzielenie kont przynosi Netflixowi straty. Jednak może warto się zastanowić, czy większych strat nie przyniesie nagły odpływ użytkowników do konkurencyjnych platform od HBO, Disneya czy Apple? Póki co nie wiadomo w jaki sposób ma zostać ukrócony proceder dzielenia kont i kiedy Netflix zamierza wprowadzić w życie nowy regulamin. Oczywiście będziemy dla Was monitorować tą sprawę i informować Was na bieżąco o krokach, jakie zamierzają podjąć włodarze serwisu.

https://windowsowo.pl/72224/microsoft-odswieza-przegladarke-edge-dla-androida-co-nowego/

A co Wy sądzicie o wyżej wymienionych zmianach? Z pewnością w większości przypadków spotkają się one z negatywnym odbiorem przez użytkowników. Mogą jednak okazać się konieczne jeśli Netflix ma przetrwać na rynku i poradzić sobie w starciu z coraz silniejszą konkurencją.

Źródło: metro.co.uk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o