windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Honor Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Huawei P40 będzie rewolucyjny pod względem oprogramowania. Producent postawi na dwa systemy?

Huawei w tym roku bardzo straciło w oczach użytkowników w skutek konfliktu z rządem Stanów Zjednoczonych i wynikającymi z tego problemami z dostępem do usług Google. Jak się jednak okazuje, Chińczycy nie składają broni i snują pomysły na to, jak zniwelować negatywne skutki wojny handlowej z USA. Jednym z nich ma być zastosowanie dwóch systemów w przypadku przyszłorocznych flagowców!

Mowa oczywiście o modelach P40 i P40 Pro. Huawei chciałoby w ich przypadku zaoferować użytkownikom dostęp do Androida w wersji Open Source, jak i do Harmony OS, a sam system byłby wybierany na specjalnym, dedykowanym tej czynności ekranie, wyświetlanym w trakcie uruchamiania smartfona. Systemy miałyby działać niezależnie w stosunku do siebie. Byłby to dobry sposób na testowanie Harmony OS w szerszym gronie użytkowników. A takie działania są niezbędne, aby intensywnie rozwijany system od Huawei miał szanse na pozytywne przyjęcie ze strony fanów marki.

https://windowsowo.pl/72054/windowsowo-testuje-green-cell-powerplay-10-gdy-producent-wyciaga-wnioski/

Kolejna generacja flagowców od Huawei zadebiutuje najprawdopodobniej tradycyjnie – pod koniec lutego. Pozostaje mieć nadzieję, że do tego czasu ociepleniu ulegną relacje koncernu z administracją Stanów Zjednoczonych i fani smartfonów z Państwa Środka odzyskają dostęp do usług Google.

Źródło: Gizmochina