windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Recenzje

Windowsowo testuje! Green Cell PowerPlay 10 – gdy producent wyciąga wnioski

Polska firma Green Cell rozwija swoje portfolio produktów w zadowalającym tempie. Do oferty tego producenta całkiem niedawno trafił kolejny świetny, autorski powerbank – model PowerPlay 10. A nam dane było go sprawdzić. Jest to urządzenie jeszcze lepsze i bardziej praktyczne od poprzednika, czyli modelu Prime. A jak sprawuje się w praktyce?

Na samym początku warto wspomnieć, że mamy do czynienia z produktem od podstaw zaprojektowanym w Polsce. Stoi za nim dział RND firmy Green Cell z siedzibą w Krakowie. Powerbank oferuje nabywcom dostęp do autorskiej technologii producenta – GC Ultra Charge – wspiera ona Quick Charge 3.0, Samsung AFC czy Huawei FCP i oferuje nawet o 70% szybsze ładowanie od standardowego. Niestety użytkowany przeze mnie smartfon nie oferuje funkcji szybkiego ładowania, więc nie było mi dane sprawdzić go w praktyce. Odnotowałem jednak, że moja wysłużona słuchawka ładowała się nieco szybciej, niż w przypadku fabrycznie dołączonej do niej ładowarki.

W trakcie testów zwróciłem uwagę na wzornictwo powerbanka PowerPlay 10 – wykonany został z wysokiej jakości plastiku i nie przypomina „odpustowych” i słabo prezentujących się produktów made in China. Zaryzykuję stwierdzenie, że mamy do czynienia z powerbankiem klasy Premium, który będzie dość wytrzymały w odniesieniu do trudów codziennego użytkowania i świetnie zaprezentuje się w towarzystwie praktycznie każdego smartfona.

Mój Samsung Galaxy J5 2016 ładował się podłączony do powerbanka około dwóch godzin z małym hakiem. Podobnie sprawa wyglądała w przypadku Galaxy A6 2018. Green Cell PowerPlay 10 charakteryzuje pojemność 10 000 mAh i taki zapas energii wystarczył by dwukrotnie naładować moją słuchawkę do pełna i raz praktycznie do 50%. Z takiego wyniku jestem bardziej niż zadowolony! Poziom naładowania powerbanka wskazują nam specjalne diody. Możemy go w każdej chwili sprawdzić poprzez wciśnięcie dedykowanego tej czynności przycisku. Fantastyczną funkcją, której brakuje w przypadku wielu konkurencyjnych urządzeń, jest fakt, iż możemy jednocześnie ładować zarówno powerbank, jak i podłączone do niego urządzenia – dwa wpięte w klasyczne porty USB oraz jedno w USB-C.

Green Cell PowerPlay 10 to popis możliwości polskiego producenta i udany następca powerbanka Prime. Oferuje w stosunku do niego rozszerzone możliwości ładowania naszych urządzeń w połączeniu z ekskluzywnym wzornictwem oraz wyborną jakością wykonania. Naszym zdaniem to najlepszy powerbank na rynku w swojej kategorii (mowa o pojemności 10 000 mAh).

Powerbanka Green Cell PowerPlay 10 kupicie TUTAJ, w promocyjnej (w tej chwili) cenie 169,95 zł.