windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Allegro Lokalnie już jest! Czy wyrzuci OLX-a z rynku?

Allegro to najpopularniejszy w Polsce, internetowy serwis sprzedażowy. W kwestii ogłoszeń lokalnych prym wiedzie jednak w Polsce OLX. Dlatego właśnie, przedstawiciele tego pierwszego serwisu zadecydowali o uruchomieniu nowej usługi – Allegro Lokalnie. Czy jest to dobra alternatywa dla pozostałuch marketów, w których chętnie wystawiamy używane rzeczy? Sprawdźmy!

Allegro Lokalnie wystartowało z niemal miesięcznym poślizgiem. Sam serwis jednak nie tłumaczy się z tego opóźnienia. Warto więc skupić się na tym, co oferuje nam – użytkownikom. Do usługi logujemy się za pośrednictwem naszego konta Allegro. Serwis przedstawi nam ogłoszenia osób prywatnych z naszej okolicy. Wystawianie w nim produktów jest bezpłatne jeśli zadeklarujemy w ich przypadku płatność gotówką i odbiór osobisty. Zapłacimy natomiast, jeśli będziemy chcieli dodać do naszego ogłoszenia opcję płatności online lub wysyłki danego towaru. Opłata wynosi minimum 10% wartości towaru, jednak nie może przekroczyć 50 zł i jest naliczana tylko w momencie zawarcia faktycznej transakcji sprzedaży. Czy to uczciwa oferta? Oceńcie sami.

Prywatne ogłoszenia w klasycznym serwisie Allegro będą widoczne tylko do 31 stycznia 2020 roku. Następnie zostaną przeniesione do Allegro Lokalnie. „Klasyczne” Allegro natomiast, będzie zarezerwowane dla firm oferujących swoje towary online. Jak oceniacie te zmiany?