windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Google Narzędzia Programy

Google Chrome dla smartfonów z fenomenalną funkcją! Najważniejsza nowość od lat?

Google Chrome dla smartfonów to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka dedykowana naszym urządzeniom mobilnym. Koncern z Mountain View nieustannie ją rozwija, by korzystanie z niej było czystą przyjemnością. Do wersji beta aplikacji na testy trafiła właśnie fenomenalna funkcja, która pomoże w ochronie naszych prywatnych danych.

Mowa o funkcji Bezpieczeństwo w sieci. Jej zadaniem będzie bieżące monitorowanie bezpieczeństwa stosowanych przez nas haseł. Nowość automatycznie sprawdzać będzie, czy stosowane przez nas frazy nie zostały elementem jakiegoś większego, odnotowanego w sieci wycieku danych. Nowośc można już sprawdzać na własną rękę, a w tym celu konieczne jest odznaczenie odpowiedniej opcji wpierw w chrome://flags, wpisując password leak detection. Po restarcie przeglądarki odpowiednia funkcja zostanie wyświetlona w jej ustawieniach.

https://windowsowo.pl/71927/takiej-nowosci-w-mapach-google-nikt-sie-nie-spodziewal-swietny-gest-amerykanskiego-koncernu/

Wcześniej taką funkcję mogliśmy uzyskać jedynie dzięki rozszerzeniom dla Chrome. Cieszy więc fakt, że Google wprowadza ją bezpośrednio do przeglądarki. A czy Wy już sprawdziliście poziom bezpieczeństwa Waszych haseł?

Źródło: Android Police