windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google GPS Programy

Takiej nowości w Mapach Google nikt się nie spodziewał! Świetny gest amerykańskiego koncernu!

Google wprowadziło w tym roku do swoich Map wiele fantastycznych rozwiązań, które uczyniły z tej aplikacji prawdziwy, nawigacyjny kombajn. Sam koncern z Mountain View nie chce jednak poprzestać na tych innowacjach i już szykuje dla nas kolejną, bardzo ważną nowość. Tym razem jednak jest ona kierowana do innej grupy docelowej.

Mowa o osobach niewidomych i niedowidzących, którym koncern z Mountain View chce pomóc przemieszczać się po miejskiej dżungli. Mapy Google zaoferują rozbudowane wskazówki głosowe, które będą podpowiadać m.in. czy osoby cierpiące na wspomniane dolegliwości przemieszczają się odpowiednią ścieżką, czy nie zbliżają się do dużych przejść dla pieszych, czy ¹chociażby regularnie informować o odległościach dzielących osoby niewidome od kolejnych skrętów umieszczonych na trasie. Na pewno też koncern Google postawi w tej kwestii na ścisłą współpracę z Asystentem w celu ułatwienia osobom niewidomym i niedowidzącym dobór i wyznaczenie odpowiedniej trasy.

https://windowsowo.pl/71886/swietne-wiesci-od-samsunga-beda-nowe-wersje-tegorocznych-flagowcow-i-to-moga-byc-hity/

W pierwszej kolejności nowość ma być testowana w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie testy zostaną rozszerzone na kolejne kraje. To świetna inicjatywa. Dobrze, że Google skupia się nie tylko na pomocy kierowcom, ale i osobom, które napotykają na spore trudności w codziennej, pieszej komunikacji.

Źródło: informacja prasowa