windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Honor Huawei Urzadzenia

Harmony OS jak iOS? Huawei ma ambitne plany!

Huawei nadal zmaga się z problemami, które zostały wywołane przez sankcje nałożone na koncern przez amerykański rząd z inicjatywy Donalda Trumpa. Chińczycy nie składają jednak broni i nadal intensywnie rozwijają autorskie oprogramowanie (bazujące na Androidzie), znane jako Harmony OS, którego zadaniem już wkrótce ma być konkurowanie z… iOS!

Oprogramowanie od Huawei ma rzekomo charakteryzować wysoki poziom bezpieczeństwa danych oraz miażdżąca wydajność pracy. Ze względu na – mimo wszystko – sporą popularność smartfonów chińskiego producenta, celuje on wysoko w kwestii popularności oprogramowania. Śmiało zapowiada także, że pod tym względem, już za kilka lat, chce rywalizować z iOS od Apple. Trudno w tej chwili ocenić czy jest to realny do osiągnięcia cel.

Na razie Harmony OS jest bardziej rynkową ciekawostką, niż kandydatem na wartościowego, rynkowego gracza wśród mobilnych systemów operacyjnych. Jeśli jednak będzie rozwijany przez Chińczyków w odpowiedni sposób, tp może zyskać ogromną popularność choćby w rodzimych Chinach.

Źródło: Gizmochina