windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Google zmienia zasady gry! Czy to sposób na mniejszą fragmentację Androida?

Nie da się ukryć, że fragmentacja Androida to poważny problem, a Google nie ma pomysłu na to, jak zmusić producentów smartfonów do tego, by długo wspierali swoje produkty. Jak się się jednak okazuje, już niedługo w tej kwestii może zajść poważna zmiana na plus. Wszystko dzięki działaniom prowadzonym przez koncern z Mountain View.

Google ogłosiło właśnie, że wszystkie smartfony, które ujrzą światło dzienne po 31 stycznia przyszłego roku, będą musiały pracować pod kontrolą Androida 10. W przeciwnym razie nie będzie możliwe korzystanie na ich pokładzie z usług koncernu z Mountain View. To bardzo radykalne posunięcie, ale Amerykanie tłumaczą, że zdecydowali się na nie po to, by choć trochę zmniejszyć skalę fragmentacji Androida na rynku. To moim zdaniem dobra decyzja. Uważam też jednak, że Google powinno wymusić na wszystkich swoich partnerach trzyletnie wsparcie dla smartfonów oraz trzy duże aktualizacje dla systemu operacyjnego z Mountain View. Być może takie rozwiązanie jeszcze bardziej zniwelowało by problemy z fragmentacją tego oprogramowania.

Na takie działania musimy jednak jeszcze poczekać – o ile Google w ogóle się na nie zdecyduje. Dobrze byłoby jednak, gdyby w Mountain View podjęto kroki zapewniające większą kontrolę nad udostępnianiem aktualizacji systemu przez partnerów Google.

Źródło: GSMArena