windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Smartfony Samsunga będą bezpieczniejsze? Nowy pomysł na ochronę naszych danych!

Samsung jako lider rynku urządzeń mobilnych musi nieustannie dbać o rozwój swoich usług dedykowanych smartfonom. Regularnie także wdraża nowe rozwiązania poprawiające jakość korzystania ze swoich urządzeń. Nie inaczej może być i tym razem, gdyż Koreańczycy mają nowy sposób na zabezpieczanie naszych smartfonów.

Samsung chce postawić na współpracę kodu PIN z czytnikiem linii papilarnych. Co to oznacza? Najnowszy, ujawniony patent koncernu z Korei wskazuje na to, że może zostać wdrożone rozwiązanie, zgodnie z którego założeniami, podczas wprowadzania kodu PIN (czy to od SIM, czy na ekranie blokady), smartfon miałby dodatkowo skanować linie papilarne użytkownika sprawdzając, czy na pewno PIN wpisywany jest przez uprawnioną do tego osobę.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowość trafi na pokład smartfonów Samsunga. Być może będzie jedną z promowanych nowości na pokładzie Galaxy S11/Galaxy One. Jego premiera już za pół roku, więc mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni do sieci trafią pierwsze, konkretne wieści z nim związane.

Źródło: SamMobile